1655727654032.pngİnternetten para kazanma gerçek mi? Online olarak internetten para kazanma, legal bir şekilde mümkün. Bu yazımızda sizlere internetten nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız.

İnterneti olan herkes bizim vereceğimiz yöntemler sayesinde para kazanabilecekler. Öncelikle şunu söyleyeyim internetten para kazanma dediysek burdan zengin olacağız anlamı çıkarmayın. Kazanacağınız parayı siz belirleyeceksiniz eğer ki severek ve isteyerek yaparsanız kazanacağınız miktar fazla olacaktır. Haydi gelin neymiş bu internetten para kazanma yöntemleri hemen inceleyelim!

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
Online Anket Siteleri

Ücretli anketler, evimiz de 2-3 saat çalışarak aylık 50-100 $ kazanmak isteyen insanlar için en iyi online yöntemlerden biridir.Anket sitelerine katılabilir ve size sunulan anketleri tamamlayarak para kazanabilirsiniz. Anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir kaç anket sitesi:

PTC Siteleri
PTC sitelere üye olduktan sonra sizlere bazı görevler verir. Reklamlara tıklamanız istenir yada anketleri doldurmanız istenir. İşte bu işlemleri yaparak çevrimiçi olarak para kazanabileceğiniz bazı PTC siteleri:

GPT Siteleri
Reklam tıklama işine benzer bir yöntemi vardır. Oyun oynama, forumlara üye olma, küçük anketleri tamamlama, videoları izleme gibi çeşitli görevleri yapmanız gerekiyor. Topladığınız puanları daha sonra paraya çevirebilirsiniz.

Faydalanabileceğiniz bazı GPT siteleri:

Blog Açarak İnternetten Para Kazanma
Kendinize ait bir web site açarak da kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Tavsiyemiz, bilginiz olan bir konu üzerine blog açmanızdır. Böylece ziyaretçilerinize de yeterli verimi sağlamış olursunuz.

Şu adımları izleyerek blog üzerinden para kazanabilirsiniz:

  1. WordPress ile ücretli blog açın veya blogger ile ücretsiz blog oluşturun.
  2. Sitenize kaliteli içerik girin (Hobi, fikir, deneyiminiz veya istediğiniz herhangi bir konuyla ilgili yazın).
  3. Trafik elde etmek için blogunuzu tanıtmaya başlayın.
  4. AdSense gibi reklamları sitenizde yayımlayarak para kazanmaya başlayın.
Kişisel olarak aylık 50-100 TL kazanabileceğiniz gibi 5bin-10bin TL dahi kazanabilirsiniz. Bu sitenizin aldığı hite ve gelen tıklamalara göre değişir.

Youtube’dan Para Kazanma
YouTube’dan para kazanmanın birçok yolu var ancak ekip ile çalışmak daha iyi bir yoldur.

  1. İlginç videolar oluşturun.
  2. YouTube’a yükleyin ve para kazanmaya başlayın.
Yüklediğiniz videoların konusuna göre aylık 500 TL de kazanbilirsiniz 10bin TL de yapabilirsiniz.

Daha fazla para kazanmak isterseniz, videolarınızı sosyal ağlar aracılığıyla tanıtabilirsiniz; böylece videolarınızın daha fazla görüntü almasını sağlayabilirsiniz.

Tavsiye edilen yazı: Youtube’da Para Kazanma yöntemleri

Freelancer İşler

Uzman olduğunuz hizmetleri pazarlayarak makul bir gelir elde edebilirsiniz.

Logo tasarımı, makale yazma, sanal danışmanlık, kodlama, web sitesi tasarımı, SEO gibi bir çok farklı iş bulunuyor. Bu işler konusunda yeterli bilgi deneyimine sahip iseniz mutlaka kullanın.

Örneğin, basit bir logo tasarımı 10TL’den başlar, günde 5-10 tane yapsanız yeter.

Makale Yazarak Kolay Para Kazanma
İçerik yazarları büyük talep görüyor. 300 kelimelik özgün bir içerik yazarsanız 5-10TL alabilirsiniz. Konu içeriğine göre bu fiyatlarda artışlar olacaktır.

Çeşitli incelemeleri yazmak, blog içeriği, sosyal medya yazarlığı, hikaye yazarlığı vb. size iyi kazanç sağlayabilecek birçok online makale işi bulunuyor.

Online Ders Anlatımı Yaparak Para Kazanma
Becerilerinize ve deneyiminize bağlı olarak, çocuklara, üniversite öğrencilerine veya başkalarına istedikleri dersleri çevrim içi olarak öğretebilirsiniz. Kısaca online öğretmenlik yapacaksınız.

Skype veya diğer yazılımlarla çeşitli konuları, dilleri veya kursları öğretebilirsiniz.

Domain ve ya Website Al – Sat Yapmak
Bildiğiniz üzere bir website açmanın şartlarından biri de domain olmasıdır. Günümüzde güzel ve kaliteli domainleri boşta bulmak çok zor. Bu nedenle sevdiğiniz bir domain olduğunda satın almak zorunda kalıyorsunuz.

Sizde boşta durun güzel domainleri kayıt ederek veya ucuza kaliteli domainleri satın alarak, değeri arttığında tekrar satabilirsiniz. Araba alıp, satmak gibi birşey.

Aynı şekilde boşta, kullanılmayan websiteleri vardır. Bu ilgisiz siteleri satın alıp, biraz düzenledikten sonra uygun bir fiyata tekrar satabilirsiniz.


1655727665141.png


internetten para kazanma yöntemleri

Sosyal Medya İşleri Yaparak İnternetten Para Kazanma
Sosyal medyadan para kazanmanın 2 yolu vardır. Birincisi, farklı bireylerin veya şirketlerin sosyal medya profillerini yönetmektir.

İkinci yol, bir çok sosyal medya hesabı açtıktan sonra bu hesapları organik bir şekilde takipçiler ile doldurun ve bu hesapları daha sonra istediğiniz fiyatlara satın.


Alışveriş Sitelerinden Para Kazanmak
Amazon, eBay veya diğer türk popüler alışveriş sitelerinde satış yapmak, başka bir online iştir. Bir satıcı olabilir ve ürünlerinizi satabilirsiniz.

Herhangi bir ürününüz yoksa yerel pazarda araştırma yapabilir ve marjınızı korumak şartıyla bir ürün satın alabilir ve daha sonra pazarlayabilirsiniz.

Unutmayın ticarette her zaman para vardır.

Fotoğraf Satarak İnternetten Para Kazanma
Fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız,

ShutterStock ve iStockPhoto gibi popüler web sitelerini kullanarak kolayca fotoğraf çekip bunları online olarak satabilirsiniz.

Açıkçası, bu işte amatör olanlara pek yer yok, profesyonellik şart. Ayrıca, belirli fotoğrafçılık talepleri hakkında ne kadar çok şey biliyorsanız ve Photoshop’u da o kadar iyi biliyorsanız, bu yöntemle çevrimiçi para kazanma konusunda başarılı olabilirsiniz.

Çevirmenlik Yaparak Para Kazanın
Bionluk websitesini duymayan yoktur. Burada çeşitli bir çok iş alanı mevcut. Bunlardan biri de metin çevirmenliği yapmak. Belli bir ücret karşılığında size verilen Türkçe metni, İngilizceye veya İngilizce metni Türkçeye çevirmenizi isteyeceklerdir.

Umarız internetten para kazanma yolları 2022 yöntemleri sizin için bir kazanç kapısı olur.
 
Üst